info@erdilaku.com.tr +90 (266) 243 16 22
Yıl 1965;

Aile şirketimiz 1965 yılında Türkiye’de akü üretimine başlayarak sektörümüze adım attı. Üretim yolculuğuna emin adımlarla devam eden firmamızın yönetiminde bulunan ikinci kuşağı olarak; kurucumuz Erdil Kebabcıoğlu’na sektörümüze ve ülkemiz değerlerine verdiği katkıdan dolayı müteşekkiriz. Kurucumuz Erdil Kebabcıoğlu; öncülüğünde tüm Erdil Ekibi büyük önem verdikleri teknoloji ve çevreye saygıyı her daim önde tuttular. Tüm paydaşlar ile birlikte ekip ruhunu ve ortak aklı önemsediler. Bu yaklaşımın şirketin ileriki yıllarına yansıması adına düşüncelerini kurumsallaştırdılar ve biz yeni kuşak yöneticilere yol gösterdiler. Firmamız akü üretimi yolculuğuna başladığı 1965 ile 1988 yılları arasında “LİDER AKÜ” markası ile üretimini sürdürdü.

Yıl 1988;

1988 yılı ile birlikte marka yelpazemize firmamızın kurucusu olan Erdil Kebabcıoğlu’na ithafen “ERDİL AKÜ” markasını kattık. Bu yıldan itibaren de bu markayı firmamızın ana markası olarak sunduk. Dünyadaki mevcut rekabetçi ortamda geride bıraktığımız 53 yılın bizlere rakiplerimize karşı sağladığı en büyük avantajı;” mutlu çalışanın mutlu müşterileri yarattığı bunun ise sürdürülebilir ve karlı bir şirketin formülü olduğu öğretisidir. Şirket kültürümüzün odak noktasına; mutlu çalışan-mutlu müşteri ve sürdürülebilir geleceği koyduk. Bu doğrultuda temel değerlerimizi hep koruyarak üretimde teknolojiyi, kaliteyi, güvenliği, çevreyi ve insani değerleri uyum için harmanladık.

Yıl 2020;

Bugün üretiminden mutluluk duyduğumuz hafif ve ticari araç, ağır hizmet aracı akülerimizle; jel akü ve solar sistemli ürünleri inovatif kullanım alanları da geliştirerek müşterilerimize ulaştırıyoruz.